פתרונות הצללה הרבה מעבר לצל בקיץ

פתרונות הצללה הרבה מעבר לצל בקיץ

מאז ומתמיד האדם חיפש פתרונות הצללה לימי הקיץ החמים, השילוב של סוכך מכול סוג שהוא יצרו צל מצד אחד ואפשרו לאוויר להמשיך ולזרום. יחד עם זאת אותם פתרונות הצללה היוו פתרון חד עונתי כלומר רק לימי הקיץ, החלה דרישה לתת מענה לימי החורף גם כן. רבים החלו לקרות את גג הפרגולות עם לוחות מסוגים שונים על מנת למנוע מגשם לחדור פנימה, כך למעשה השימוש בפתרונות הצללה אלו הפך להיות רחב יותר ולכול עונות השנה. יש מגוון רחב של פתרונות הצללה, חלקם קבועים וחלקם ארעיים כלומר ניתן להתקינם או לפרקם לפי הצורך.

סוגים וסגנונות של פתרונות הצללה

כאמור פתרונות הצללה מאפשרים לנו ליהנות מהחצר, הגינה או כל שטח שבו אנו רוצים לעשות שימוש נוסף. יש מגוון סגנונות של פתרונות הצללה כאשר הבולטים והנפוצים שבהם הן פרגולות, פרגולות תלויות, סוככים ומפרסי הצללה. מבין כול הפתרונות הנפוצות ביותר הן פרגולות אלומיניום בין אם הן תלויות או על עמודים. העיצוב שלהם גובל בדמיון ובזכות חומר הגלם – האלומיניום ניתן ליצור אין ספור אפשרויות של פתרונות הצללה. חלקם יהיו קירוי  מלא שמונע מגשם לחדור וחלקם יהיו עם קירוי חלקי שמצד אחד יוצר צל ומצד שני מאפשר אוורור. יש לפתרונות הצללה אלו יתרונות רבים כאשר הבולט שבהם הוא הרחבת השימושיות בשטח שלנו בכול עונות השנה. יחד עם זאת נוצרה איזו שהיא בעיה הנוגעת לקירוי מלא, הבעיה היא שבימי הקיץ אמנם יש צל אך האוויר נחסם. לכן נולד פתרון הצללה חדש והוא קירוי שניתן לויסות, חשמלי או ידני. הוויסות מאפשר לכוון את רמת ההצללה ואת כמות האוויר שיחדור מבעד לגג הפרגולה. ניתן ליצור את סוג ההצללה הזו על ידי שימוש בכמה אלמנטים, הנפוץ שביניהם הוא על ידי שלבים או סרגלי הצללה. האפשרות השנייה על ידי פריסת יריעה שניתן לקפלה ולפורשה בעת הצורך.

פתרונות הצללה מעוצבים בהתאמה אישית

כפי שאנו יודעים בשנים האחרונות ישנו דגש רב על עיצוב הבית שלנו, רבים שוכרים את מיטב המעצבים על מנת ליצור את המראה המושלם, יחד עם זאת פתרונות הצללה למיניהם היו נראים חריגים בנוף הבית. אולם כאשר האלומיניום החל להיות בשימוש נרחב יותר החלו ליצור פתרונות הצללה מגוונים בצבעים וסגנונות רבים. אחד מהפתרונות שהחלו להיראות יותר ויותר בבתים שהחלו את דרכם בבתי עסקים שונים הן הפרגולות המתקפלות, אלו בעלות מנגנון מכאני שמאפשר לסגור או לפרוש את הקירוי, כן כאשר יש צורך בהגנה מפני השמש און מפני הגשם ניתן לסגור או לפתוח את הקירוי על פי הצורך. את הסגירה או הפתיחה ניתן לבצע בעזרת מנגנון ידני או חשמלי, בשני המקרים התוצאה היא אחת – קירוי אולם ברור שהרבה יותר נוח ללחוץ על מתג ולשנות את הקירוי מאשר להפעיל מנגנון מכאני ידני. כאשר אתם בוחרים בפתרונות הצללה נעים חשוב לברר מה האחריות כוללת ולמשך כמה זמן, טיפול לקוי במנגנונים נעים עלול לגרום לו להיתקע ולכן מומלץ אף לבצע טיפול תקופתי על מנת לשמר את היכולת לשנים רבות.

שתפו אותי