פרגולות תלויות, פרגולות על עמודים וכל מה שביניהם

פרגולות תלויות, פרגולות על עמודים וכל מה שביניהם

פרגולות נותנות לנו את המענה המושלם כאשר אנחנו רוצים להתגונן מהשמש או מפני הגשם בחורף. יש כמה דרכים לבנות פרגולות כאשר הבולטות שבהן הן פרגולות על עמודים ופרגולות תלויות. ההבדל המהותי הוא שפרגולה על עמודים לרוב תהיה יציבה יותר מכיוון שהבסיס שלה טוב יותר ואילו פרגולה תלויה חוסכת לנו מקום ושטח על הקרקע. הבחירה בין הפרגולות אינה קלה ומחייבת בעל מקצועי מיומן שיעזור בהחלטה. ההחלטה צריכה לכלול הרבה יותר מרכיבים מאשר את הסכום שיכנס לכיס המתקין, השיקולים חייבים להיות מקצועיים לחלוטין ללא דופי תוך התחשבות בשטח שרוצים לקרות, בעיצוב הכללי ובתקציב.

לא על החומר לבדו, מה עדיף? ברזל או אלומיניום?

פרגולות יוצרות לנו צל ומחסה אולם לא רק. על מנת לשלב את הקירוי עם כלל הבית או המבנה יש צורך לבחור את חומר הגלם לבניית פרגולות, החומרים הנפוצים לרוב הם עץ, ברזל או אלומיניום. לא מעט שוגים ומבצעים את הבחירה ברוב המקרים לפי תקציב ולא לפי צורך וזו דרך שגויה מכיוון שאם נבחר בעץ עבור פרגולה תלויה היא תצטרך להיות מאוד מגושמת כי העץ כבד ביחס לאלומיניום, כך גם לגבי פרגולות גדולות ממדים, בחירה באלומיניום ו עץ עדיפה פחות על ברזל מכיוון הברזל מאפשר יצירת קונסטרוקציה גדולה, חזקה ועמידה מאוד. כן גם לגבי פרגולות תלויות, ההמלצה היא לבחור באלומיניום כחומר גלם, כך לא יהיה חשש משקל או יציבות. על מנת לבחור את חומר הגלם הנכון לבניית פרגולות יש צורך להתייעץ עם בעל מקצוע מיומן או אפילו עם מהנדס, חשוב לציין את הצרכים ולבחון את השטח המיועד לקירוי ורק לאחר מכן לבחון את האפשרויות לגבי בחירת החומר המתאים והנכון לבניית הפרגולה.

שיטות בנייה של פרגולות

כאמור פרגולות משמשות אותנו להצללה, יש מגוון שיטות ואפשרויות לבצע את ההתקנה של הפרגולות כאשר כולם מסתכמות לקטגוריות הבאות:

פרגולות על עמודים – סטנדרטי ונפוץ לקבע 4 עמודי תמיכה ומעליהם להתקין קירוי, לעתים הקירוי אטם לגמרי ולעתים למחצה.

פרגולות צמודות קיר – קיר המבנה משמש כדופן תמיכה ולמעשה מחליפה את הצורך ב 2 עמודי תמיכה, כך למעשה הפרגולה נתמכת בין קיר המבנה ל 2 רגליים.

פרגולה עם 2 או 3 קירות – כאשר יש לנו נישה או פאטיו אנו מקבלים בעצם 2  או 3 דפנות שאליהן ניתן לקבע את קירוי הפרגולה, כן למעשה יעשה שימוש רק בעמוד אחד לתמיכה.

פרגולות תלויות – אם השטח המיועד להצללה קטן או שאין לנו די שטח על הקרקע מומלץ לבחור בפרגולות תלויות אלו מקובעות לקיר המבנה מצד אחד ומצד שני על ידי שרשראות או כבלי פלדה לקירוי עצמו, אנו מקבלים בעצם קירוי ללא עמודים מתחת. לרוב החומר לבניית פרגולות כאלו הוא אלומיניום בשל המשקל הקל שלו. כותב המאמר שלומי שוורץ

שתפו אותי