על העיצוב של הפרגולות האלו עוד לא שמעתם!

על העיצוב של הפרגולות האלו עוד לא שמעתם!

פרגולות כפי שכולם יודעים ומכירים משמשות אותנו בראש ובראשונה ליצירת הצללה והגנה מפני השמש, יש מגוון רחב של סגנונות ושיטות בנייה לפרגולות כאשר הנפוצה ביניהם כיום היא פרגולה עם קירוי מלא והכוונה היא ללוחות פלסטיים או רעפים שמונעים באופן מוחלט את חדירת מי הגשמים בחורף ובכך הפרגולות הופכות להיות שימושיות 365 יום בשנה. לרוב אנו נראה עיצובים סטנדרטיים שמתחלקים ל 3 סגנונות עיקריים והם פרגולות לויות, פרגולות על עמודים ופרגולות צמודות קיר. לכול אחד מהסגנונות יש יתרונות וחסרונות והבחירה בסגנון מסוים תלויה בתנאי השטח והמיקום המיועד להתקנה.

הדור החדש של פרגולות

רבים טועים לחשוב שפרגולה מתחילה ונגמרת בעובדה שיש צל, אולם בפועל יש הרבה יותר מזה, כיום לפרגולות יש יעוד רחב יותר מאשר רק ליצור את ההצללה אלא גם היא משמשת כאלמנט עיצובי בסך הכללי של הבית או המקום בו היא מותקנת ולכן ההשקעה במחשבה תכנון ובניית הפרגולה לא אחת מערבת מעצב או מעצבת מעבר רק למתקינים. ראשית יש להבחין בין חומרי הגלם השונים של הפרגולה, כאשר המוכרת והבולטת היא פרגולה בנויה מעץ, לעץ יש את היתרון המוכר של האווירה שהוא משרה אך יחד עם זאת יש בעיות אחרות והם הטיפול שהעץ מחייב אותנו והשרידות שהיא יחסית נמוכה לחומרי גלם אחרים כמו ברזל או אלומיניום. כיום נוטים לראות יותר ויותר פרגולות אלומיניום בכול מקום ולא רק במבנים ציבוריים או מפעלים מהסיבה שהעלויות לבניית פרגולה אלומיניום ירדו באופן משמעותי וכיום כל דורש יכול להרשות לעצמו בניה איכותית ועמידה לשנים רבות. לאלומיניום יש יתרונות רבים על פני כול חומר גלם אחר ובראש ובראשונה היא העובדה שאלומיניום אינו מושפע או ניזוק מפגעי מזג אוויר ולכן הוא עמיד יותר לאורך זמן, גם הבלאי המוכר של צבע מתקלף או סדקים בעץ או חלודה בברזל לא קיימים כאשר בונים פרגולות אלומיניום ומכאן שהאיכות והעמידות היא לשנים רבות, הרבה יותר מאשר בעץ או ברזל.

אין סוף לרעיונות ולגיוון

מכיוון שמשתמשים באלומיניום למגוון גדול של שימושים וכיום יותר ויותר לשימושים פרטיים וביתיים כמו חלונות, ויטרינות ופרגולות יש היצע רחב של סגנונות, צבעים ואפשרויות השמה שמאפשרים בניית פרגולות בסגנונות רבים ומיוחדים. ניתן לשלב בבנייה לוחות קירוי שקופים, אטומים, זכוכית ועוד. למעשה ניתן לשלב את תכנון וסגנון הפרגולה עם העיצוב הכללי של הבית כולו ובכך לקבל שלמות מלאה. יש לא מעט יכולות ואפשרויות כאשר מדובר על אלומיניום מעבר לעיצוב הכללי, האלומיניום מיסודו הינו חומר קל משקל ובזכות זה ניתן לבנות ולהקים פרגולה גדולה יותר ורחבה יותר בהשוואה לבניית פרגולה מעץ, המשקל הכבד של העץ ביחס לאלומיניום מחייב אותנו בתמיכות רבות ואילו האלומיניום מאפשר לנו לקרות שטח רחב יותר עם פחות עמודי תמיכה.

שתפו אותי