פתרונות הצללה או יתרונות הצללה, זאת השאלה

פתרונות הצללה או יתרונות הצללה, זאת השאלה

אחת דרכים להתחמק מהחום שמכה בנו ללא הרף הוא על ידי תפיסת מחסה בצל. ישנם פתרונות הצללה מגוונים שנותנים לנו מענה מפני השמש. אחד מפתרונות ההצללה המוכרים יותר הוא על ידי פרגולות. יש פתרונות הצללה שנבדלים ביניהם בשיטת ההתקנה ובסוג הקירוי שלהם אולם כולם כאחד בעלי מטרה אחת והיא ליצור הצללה. אנו יכולים די בקלות להבדיל בין סוגים שונים של פתרונות הצללה, יש כאלו שתלויים באוויר, מכאניים או חשמליים, גם החומרים מהם עשויים שונים כמו עץ, ברזל או אלומיניום.

פתרונות הצללה, היתרונות

כאמור יש מגוון סוגים וסגנונות של פתרונות הצללה כאשר כולם במטרה ליצור צל. לכול סוג של פתרונות הצללה יש יתרונות משלו, ראשית נבחן את הפתרון המוכר והנפוץ יותר והוא הפרגולה הסטנדרטית.לרוב היא תהיה מותקנת על עמודים או צמודת קיר, פתרונות הצללה אלו נפוצים מאוד ויחסית קלים להתקנה ויישום יש סגנון התקנה נוסף נפוץ גם הוא אך מורכב יותר להתקנה והוא פרגולה תלויה, הקנה זו מחייבת מקצועיות ואישורים. היתרונות של התקנה כזו שהיא מוכרת ואינה מחייבת הכנות מיוחדות, מודדים, מכינים ומתקינים. סגנון נוסף של פתרונות הצללה הוא התקנה של קירוי עם מנגנון הסטה, הכוונה היא למנגנון שמאפשר לשנות את כיוון הקירוי ובכך לשנות את רמת ההצללה. יש לכן יתרון גדול מאוד מכיוון שבימים חמים מאוד אפשר לקרות באופן מלא או לחילופין בחורף למנוע מהגשם לחדור ובימים שנרצה לאוורר נוכל להסיט את הקירוי בצורה כזו שיחדור אוויר ואור ועדיין יהיה לנו צל. אנו מכירים פתרונות הצללה כאלו מבתי העסק שיש ברחוב, אלו ה"מרקיזות למיניהם" אומנם פרגולה מכאנית לא דומה בצורתה אך העיקרון אחד הוא. לסוג קירוי זה יש שדרוג והוא הוספת מנגנון חשמלי שיסיט את את ההצללה, כך על ידי כפתור ניתן לקבוע את כמות האור שיחדור ואת כמות הצל שייווצר.

איך נבחר פתרונות הצללה עם יתרונות שיתאימו לנו?

מאוד קל להזמין חברה שתתקין לכם פתרונות הצללה מסוגים שונים אך נשאלת השאלה האם באמת אתם צריכים או האם הקירוי שמוצע לכם באמת מתאים לכם? על מנת לקבל את הפתרון היעיל עבורכם מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע שיש לו ניסיון וותק. לנתח היטב את התועלות של כול סוג קירוי ולבחור את מה שישרת אתכם באמת ויהווה עבורכם פתרון טוב. אם אתם רוצים להשתמש בקירוי בול ימת השנה אולי תשקלו פתרונות הצללה קבועים ואטומים כך גם בקיץ וגם בחורף תוכלו ליהנות מהקירוי שלכם אולם אם אתם מעדיפים לווסת בכול פעם את רמת ההארה וההצללה יתכן כי תרצו לבחור בפתרונות הצללה מכאניים או חשמליים. בכול מקרה מומלץ לקבל המלצות על החברה שעתידה להתקין לכם.

שתפו אותי