אלומיניום, התשובה לפרגולות מוצלחות

אלומיניום, התשובה לפרגולות מוצלחות

פרגולות מאז ומתמיד היוו את התשובה המוחצת ליצירת פינות נוי מוצלות שבהן ניתן לנוח או ליהנות מכוס שתייה קרה בימי הקיץ החמים. עד לפני שנים מספר הפרגולות הנפוצות ביותר היו אלו העשויות מעץ, אכן אין חומר שמשתווה לעץ, החמימות והכפריות שהעץ משרה על הסביבה יוצרת תחושה מיוחדת במינה. אולם יחד עם זאת פרגולות עץ עם כול היתרונות שלהן יש להן גם חסרונות לא מעטים. הראשונה היא התחזוקה השוטפת שנדרשת לפרגולה מעץ והשנייה היא העמידות או נכון יותר לומר השרידות היחסית שהיא קצרה בהשוואה לחומרי גלם אחרים.

המיוחד בפרגולות אלומיניום

פרגולות כאמור משמשות אותנו להצללה, השימוש באלומיניום בשנים האחרונות הביא את רמת האיכות והעמידות לרמה גבוהה הרבה יותר. הסיבה לשימוש הגובר באלומיניום לעומת עץ או ברזל נובעת מכך שפרגולות עץ חייבות תחזוקה שוטפת, התחזוקה כוללת קילוב צבע ישן, ליטוש ושיוף מחדש לפני צביעה, חיטוי נגד מזיקים ולבסוף צביעה מחדש. החובה לביצוע טיפול שוטף זה תאפשר לכם ליהנות מהפרגולות לשנים רבות אולם לא לכל אחד יש את הידע או היכולת לבצע את התחזוקה בעצמו, מה גם שהחומרים הנדרשים לתחזוקת פרגולות עולים כסף, אלו הוצאות נלוות שמלוות את חיי הפרגולה, ואם נקל ראש נמצא את הפרגולה לא מטופחת, לא יפה וסביר להניח שנאלץ לפרק אותה עקב נזקים או ריקבון. לעומת זאת פרגולות אלומיניום ניחנות ביכולת הישרדות מעולה בשל העובדה שאלומיניום עמיד בשינויי טמפרטורה, כלומר בימי הקיץ החמים ובימי החורף אין שינויים במרקם או הרכב האלומיניום, עץ לעומת זאת מכיוון שהוא טבעי מתרחב ומתפשט בחילופי טמפרטורה. גם שיטת הצביעה של האלומיניום שונה מאשר עץ או ברזל, האלומיניום מצופה באבקה מיוחדת שמותכת בתנור והופכת לאחד ואילו העץ צבוע בלכה ברוב המקרים שנפגעת ומתקלפת עם הזמן.

כולם מתקינים פרגולות, במי לבחור?

פרגולות אלומיניום הן מאוד קלות להתקנה ( קלות יחסית ) אך יחד עם זאת יש חובה שההתקנה תתבצע על ידי בעל מקצוע מיומן, אם לא כן יש סכנה שהפרגולה לא תהיה יציבה, דבר שיכול חלילה להוביל לאסון. נשאלת השאלה כיצד נדע מי המתקין המקצועי שניתן לסמוך עליו ומי החובבן.  ראשית כול ההמלצות, ככל שיהיו יותר המלצות נבין שהחברה המתקינה יש לה שם דבר, את ההמלצות ניתן לקבל מכמה מקורות כמו חברים, מכרים ואינטרנט, ראשית ההמלצות חייבות להיות בלתי משוחדות כלומר אם אתם רואים פרגולה בתהליך התקנה עדיף שלא תשאלו אלא רק לאחר סיום העבודה. גם כאשר אתם מבקשים לדבר עם ממליצים מומלץ לבחור בכאלו שבנו פרגולה יחסית מזמן וזאת על מנת שתוכלו לבחון את האיכות והעמידות לאורך הזמן. בעת הבירור על חברה לבניית פרגולות מומלץ לבדוק מה כוללת ההתקנה, מה השירות כולל ומה האחריות כוללת כול אלו יתנו לכם את התמונה המלאה לגבי התוצאה הסופית.

שתפו אותי